טיפים אפקטיביים לתכנון בריכת השחייה שלכם

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים בונים בריכה בחצר האחורית שלהם. הרי תסכימו איתנו שאין כמו בריכה פרטית שלכם, אותה תוכלו לעצב כרצונכם ובכלל תוכלו להשתמש בה מבלי שישחו אתכם יחד עוד עשרות אנשים.

בנוסף, בריכה פרטית היא הרבה יותר בטיחותית מבריכה ציבורית וזאת בזכות מספר השוחים המצומצם. מה שכן, נדגיש שגם בבריכה פרטית עשויים להיות תאונות ועל כן יש לתת דגש חשוב מאוד לנושא הבטיחות ולא לחסוך בפתרונות הבטיחות המוצעים.

על מה חשוב להקפיד בתכנון הבריכה?

נגישות – יש להקפיד שהבריכה תהיה נגישה, במידה ויש צורך לחלץ את אחד השוחים. לבריכות המוצבות על אדמת החצר, אין שפה או מעקה ועל מנת להיכנס לבריכה יש להשתמש בסולם. כך הנגישות איננה טובה בכלל. מה שכן, כאשר מדובר על בריכת בטון, ניתן להתאים אותה אישית ללקוח ואפשרויות הנגישות הן רבות. יתרה מזאת, ניתן אפילו לתכנן גישה מותאמת אישית לבעלי מוגבלויות.

מדרך רגל – מדובר על בליטה בצידי הבריכה, באזור הפנימי שלה. כאשר השוחים רוצים לנוח מהשחייה, הם יכולים לנוח על מדרך הרגל. בריכות קנויות, אינן מגיעות עם מדרך כזה לעומת בריכות בהתאמה אישית. את מדרך הרגל, יש לעשות בעובי של לפחות 25 סנטימטרים.

חומרים איכותיים – חשוב מאוד לוודא את איכות החומרים מהם עשויה הבריכה. כך ימנע מצב של התנתקות או התבקעות של החומרים הללו. לדוגמה, בריכות פיברגלס, נוטות להתפקע ולצור קצוות חדים, מה שמסכן את בטיחות המשתמשים בבריכה. וכמו כן, כאשר מדובר על בריכות תעשייתיות, הקרקעית עלולה לשקוע, זאת משום שאין יסודות חזקים לבריכות מסוג זה. דבר כזה, עלול גם כן להיות מסוכן למי שעומד בתוך הבריכה.

כיסוי – קיימים מספר סוגים של כיסויים לבריכה. כיסויי תריס נחשבים פחות בטיחותיים. הם יכולים לשמור על ניקיון הבריכה, אבל בני אדם לא יכולים לעמוד עליהם בבטחה. כיסויים חשמליים שעשויים מברזנט, הם אופציה מצוינת ובעיקר בטיחותית. ראשית יש להם תופסני בטיחות שמופעלים באמצעות מפתח. בלי אותו המפתח, לא ניתן לשחות בבריכה. הדבר חשוב ביותר כאשר מדובר על ילדים המסתובבים בשטח הבריכה. כך נמנעות תאונות. יתרה מזאת, מדובר על כיסויים עמידים מאוד שיכולים לשאת משקלים גדולים.

לאחר בניית הבריכה, על מה חשוב לתת דגש?

תאורה – עליכם לדאוג להאיר את שטח הבריכה. כך הבריכה תהיה מעוצבת ומדהימה ובכלל אתם גם תקפידו על בטיחות הנמצאים בשטח הבריכה. תוכלו לרכוש גופי תאורה המתאימים לחלק הפנימי של הבריכה, כאלה שהינם מוגנים מפני מים. כך קרקעית הבריכה תהיה מוארת. עליכם גם להוסיף גופי תאורה חיצוניים, כך שהבריכה תראה בבירור, גם בחושך.

קירוי – על מנת שתוכלו להשתמש בבריכה גם בחורף ולא תצטרכו להשקיע המון כסף על קירוי מובנה, תוכלו פשוט לרכוש קירוי מתנפח לבריכת השחייה שלכם. מדובר על מוצר מצוין שחוסך לכם המון עלויות, תהליך ההקמה שלו מסתכם במספר שניות והאחסון שלו פשוט ונוח.

Translate »