כך תוכלו לנהל שיעורי שחייה בכל מזג אוויר

שחייה היא פעילות גופנית עם יתרונות רבים, בריאותיים  ומנטליים, במיוחד לילדים הנמצאים בשלבי התפתחות שונים. לימודי שחייה הם דרך מצוינת לשמור על שגרה של פעילות גופנית בכל ימות השנה. אל תתנו לחורף להרתיע אתכם. ישנם בתי ספר לשחייה המציעים אמצעים ומתקנים בהם ניתן לשחות וללמוד שחייה גם בחורף.

שחייה – פעילות גופנית עם יתרונות רבים

שיעורי שחיה לילדים המתקיימים באופן רציף ובכל מזג אוויר מעניקים תועלות גופניות ומנטליות. כדי ליהנות מהיתרונות שהשחייה מעניקה, כדאי לשמור על מסגרת ושגרה של שחייה במהלך כל השנה, גם בחורף.

חיזוק שרירים ומוטוריקה – הפעלת השרירים במהלך תנועות השחייה גורמת לחיזוקם והארכתם. בשעת השחייה כל הגוף נע והשרירים מתאמצים, מבלי לחוש את העומס עליהם. תנועות השחייה החוזרות ונשנות תורמות לחיזוקו של מרכז הגוף ולהתפתחות התקינה של תנועה ומוטוריקה אצל ילדים.

פיתוח הכושר הגופני – על ידי הגברת קצב הלב במהלך השחייה, חל שיפור בזרימת הדם ויש הגברה של כושר סיבולת לב ריאה. לימודי הנשימה המוסדרת בשיעורי השחייה מסייעים לפתח את שרירי הנשימה לילדים שמתקשים בנשימה. עבור המבוגרים יותר זוהי הזדמנות לפתח כושר גופני משופר.

שיפור הבטחון העצמי – תנועה חופשית ועצמאית במים מגבירה את הבטחון העצמי בקרב ילדים. השליטה בתנועות השחייה משפרת את הרגשתו של הילד ביחס לעצמו ודימויו העצמי גובר. הרגשתו זו מסייעת לו להתמודד עם קשיים העומדים בדרכו. מחקרים מראים כי ילדים אשר לוקחים חלק בקבוצות שחייה ובתחרויות שחייה נהנים מדימוי עצמי חיובי.

פעילות שיש בה רוגע ושלווה – המים הם מקום שקט, התנועות המחליקות בתוך המים, איטיות יותר מתנועות שנעשות בפעילות גופנית מחוץ למים. התנועות שחוזרות על עצמן יוצרות ריכוז ונינוחות אצל השוחה. שיעורי שחיה לילדים מסייעים לטיפול בבעיות קשב וריכוז אצל ילדים.

חיזוק המערכת החיסונית – יש לא מעט מחקרים המצביעים על כך שביצוע פעילות גופנית בחודשי החורף מסייעת לחיזוק משמעותי של המערכת החיסונית. כאשר נכנסים לרזולוציות עמוקות יותר אז מבחינים כי שחייה היא הכוכב האמיתי של הקטגוריה.

איפה כדאי ללמוד לשחות?

כדי להחליט היכן המקום הטוב ביותר ללמוד שחייה צריך לבדוק מספר פרמטרים משפיעים. ראשית יש לבדוק מיהו המדריך, מהי מידת המקצועיות והניסיון שלו ומהי שיטת הלימוד בשיעורי השחייה. בדקו את תוכניות הקורסים והשיעורים המוצעים על ידי בית הספר. יש כאלה שצריכים ללמוד את תנועות השחייה מהבסיס, יש כאלה שמעוניינים בשיפור הסגנון או אימון תחרותי.

לא פחות חשובה היא בדיקת מתקני בית הספר, הבריכה עצמה והמקלחות בחדרי השירותים. בחנו היבטי ניקיון של המים והמתקנים מסביב והיבטי הבטיחות וכן התאמתה של הבריכה לכל מזג אוויר.

בריכה מקורה לכל מזג אוויר

אם תרצו שיעורי שחיה לילדים לכל אורך השנה, בחרו בית ספר שפועל במקום שיש בו פתרונות קירוי לבריכות שחייה לימי החורף הקרים ואמצעי חימום למים. קיימות בריכה שמקורות בכל ימות השנה בקירויים קבועים, נפתחים וקיימים גם קירויים זמניים באמצעים זולים יותר כמו קירויים מתנפחים לעונת החורף המספקים הגנה מהגשם ומהרוח למי ששוהה בבריכה.

לסיכום, כדי להשיג את הערך הבריאותי הגבוה של השחייה, מומלץ לאמץ שגרה של מסגרת שחיה בבית ספר המתאים לצרכים שלכם ושל ילדיכם ומציע מתקנים מתאימים לשחייה במהלך כל השנה. שחייה הינה פעילות גופנית שעל מנת להפיק את המיטב שבה, כדאי להתמיד בה לכל אורך השנה.

Translate »