מה צריך לדעת לפני הזמנת מתקנים מתנפחים?

אם אתם מתכננים אירוע בקרוב או מסיבה, חשוב מאוד שתבדקו שאתם מודעים לטיפים החשובים שלנו לבחירת אטרקציות בצורה מושלמת והפעם נדבר על אטרקציה של מתקנים מתנפחים. מה חשוב לדעת בנושא? המשיכו בקריאת המאמר.

מתקנים מתנפחים

יש מספר דברים שחשוב לדעת בנושא. אחד הדברים החשובים הוא שכל מי שמפעיל מתנפחים חייב לשאת עליו תעודת מפעיל מתקנים מתנפחים. עליכם לבקש מבעל המקצוע להציג בפניכם את התעודה הזאת. כך תוכלו להבטיח לעצמכם שאתם עובדים עם אדם מקצועי ולא עם חאפר. בנוסף, עליכם גם לבקש מהמפעיל, להציג בפניכם ביטוח בתוקף. ביטוח עסק כזה אמור  לכלול בתוכו גם פוליסת אחריות כלפי צד ג’. הדבר מעניק כיסוי בגין אחריות העסק המבוטח לנזקי גוף ורכוש שנגרמו לצד שלישי, על פי פקודת הנזיקין הקבועה בחוק.

מתקנים מתנפחים לפי גיל המשתמשים ואופי האירוע

יש הבדלים בין המתקנים המתנפחים השונים. בעוד שמתקנים מתנפחים לילדים הם כאלה שמותאמים לילדים הן מבחינת כמות הילדים שתקפוץ עליהם והן מבחינת המשקל, מתקנים מתנפחים לנוער הם גדולים יותר אבל מה שכן יכול להכיל בתוכם רק מספר מסוים של נערים ונערות. מדוע? משום שנוער ובכלל בוגרים, עשויים להיות יותר אגרסיביים והסיכוי לפציעות הוא גדול יותר.

סוגים של מתנפחים

מלבד המתנפחים הסטנדרטיים והמוכרים, קיימים גם מתנפחים רטובים. ניתן לחלק אותם לשני סוגים: מתקנים מתנפחים שניתן להתקין על הדשא והם מגיעים בשילוב צינור המזרים מים. הם מוכרים בעיקר כמגלשות מסוגים שונים. אלו מתנפחים שיש בהם שימוש, כאשר יש ימים חמים ואין במקום בריכה. הסוג השני של המתנפחים הרטובים הוא מתקנים מתנפחים על המים. הם כוללים כל מיני מסלולים עם מכשולים שונים. כאשר המטרה היא לעבור את המסלול עם המכשולים בהצלחה. אם לא עוברים אותו, נופלים לתוך הבריכה. חשוב מאוד להציב את המתקנים הללו במרכז הבריכה. כל זאת, על למנת למנוע פציעות מנפילות, במידה והמתקן יהיה קרוב לשפת הבריכה.

הפעלת המתנפחים

מתנפחים מופעלים באמצעות מפוח חשמלי. אותו מפוח מספק עוצמה של 1.5 כוס סוס. למעשה, למשך כל זמן השימוש, המתנפחים חייבים לעבוד ולדחוס אוויר. הדבר חשוב, משום שאם אתם רוצים להציב מתקן מתנפח, אתם חייבים שתהיה לכם נקודת מקור למתח חשמלי. את המתנפחים יש לקבע היטב לקרקע. כל זאת, על מנת למנוע מהם להתעופף. הקיבוע צריך להיות מבוצע על ידי שימוש ביתדות שיקובעו לקרקע שהינה חולית ובעזרת ג’ומבואים לקרקע יציבה.

בטיחות בשימוש במתנפחים

אם מדובר על מתנפחים לאירועים וכמו כן לימי הולדת של ילדים ונוער, חשוב מאוד שיהיה משגיח. למעשה, החוק מחייב שהמשגיח יהיה בסביבה וכמו כן ידאג שבמידה ואין שימוש במתנפח או שאין השגחה כמו שצריך על אחד המתנפחים, אז אותו המתנפח יכובה וינותק מהחשמל ולא יהיה ניתן להשתמש בו.

Translate »