מהן אפשרויות הקירוי לגינה?

כולנו ידועים שגינה בעלת קירוי איכותי היא לא רק גינה מעוצבת יותר אלא גם פרקטית יותר. אבל אילו אופציות קיימות בשוק ואיך תדעו מהי האפשרות שמתאימה לגינה שלכם? בכתבה הבאה נסקור את כל הדרכים שישמרו על הגינה שלכם מוצלת ויבשה לאורך כל עונות השנה.

פרגולה עץ

פרגולה עץ מעוצבת מהווה אופציה קלאסית לקירוי הגינה שלכם. בעזרת שימוש בחומרים טבעיים והתכתבות עם המוטיבים הקיימים בכל גינה, ניתן ליצור סוכך איכותי. יחד עם זאת, חשוב לבדוק את סוג העץ שמרכיב את הפרגולה, את רמת הגימור ואת הציפוי שאיתו היא מגיעה. העניין האחרון עלול להשפיע על כושר העמידות של הפרגולה ועל המראה שלה לטווח הארוך והקצר כאחד.

קירוי מתנפח

קירוי מתנפח נחשב לאפשרות לגיטימית עבור גינות גדולות וקטנות כאחד והוא מספק הגנה מלאה גם מפני רוחות חזקות. הוא אינו רגיש לקרני השמש אולם בהחלט כדאי להקפיד על איכות הפלסטיק שממנו הוא עשוי בכדי ליהנות ממעטפת איכותית לגינה. אגב, כדאי להדגיש שבדומה לכל קירוי מתנפח לבריכה, גם את הקירוי הזה ניתן להסיר ולנפח בכל רגע ולכן הוא נחשב לפונקציונלי במיוחד.

רשת הצללה

רשתות הצללה הפכו בשנים האחרונות לאחד מפתרונות הקירוי הפופולריים ביותר שיש. העובדה שאין צורך לעבוד קשה בכדי להציב אותן ביחד עם שפע הגוונים והמידות שקיימים, הפכו אותן לאלטרנטיבה מודרנית לקירויים המסורתיים. כדאי לשים לב שהרשתות פחות אידיאליות לעונת החורף ומתקשות להתמודד עם סערות, אבל בקיץ הן בהחלט אופציה לגינות בגודל קטן עד בינוני.

גזיבו

גזיבו נחשב לעוד אפשרות קירוי שכדאי לקחת בחשבון. מרבית הגיזבויים מתבססים על ארבעה מוטות מתכת אשר מוצבים באזור המיועד ומורכבים מאריג סינטטי שמספק הצללה של ממש. למרות שלא מדובר על פתרון קירוי לגינות גדולות במיוחד, הגזיבו נחשב לפתרון נפלא לגינות קטנות. גם קשת הצבעים שניתן להשיג את הגזיבו והעובדה לשולקח מעט זמן לבצע התקנה, עשויים להיות שיקולים של ממש.

שמשיות

אולי האלטרנטיבה הפשוטה ביותר ברשימה אך בהחלט אחת הפרקטיות שבה. השמשיות המודרניות מעניקות קירוי נפלא לגינה וגם מעוצבות בקפידה, כך שלא חייבים להתפשר בגזרת המראה. למרות שהן מוגבלות בגזרת הרדיוס שאותן הן מכסות, הן בהחלט מספקות הצללה איכותית לכל גינה שבה תחפצו להציב אותן. ראוי לומר כי הן שונות אחת מהשנייה בגזרת המנגנון אשר מפעיל אותן ולכן שווה להתעכב על קלות השימוש שכל שמשיה מציגה.

Translate »