עיצוב הגינה באופן ייחודי – כך תעשו זאת

עיצוב ייחודי של הגינה שלכם מהווה דרך הנהדרת לשפר את חזות הבית וליצור מעטפת מושלמת לכל הדירה.

יחד עם זאת, ישראלים רבים אינם מודעים למגוון הדרכים שבהם ניתן לבצע זאת ולכמות האפשרויות העומדות בפניהם. בכתבה הבאה תמצאו כמה טיפים שיעזרו לכם בביצוע המשימה – בלי לקרוא לאף איש מקצוע.

התחילו בתחימה נכונה של אזור הגינה

למרות שברשת תמצאו מגוון של רעיונות לעיצוב הבית והגינה, חשוב שתשכילו לתחום את אזורי הפנים והחוץ באופן חכם. ניתן לעשות זאת בעזרת הקפדה על מוטיבים שונים בכל אזור, פלטת צבעים ייחודית או אפילו בחירה בחיפויים שונים.  בכל מקרה, אם אתם רוצים ליצור שטח מובחן אשר ישמש את הגינה שלכם ויספק את האווירה הנכונה – התחילו בתחימה וויזואלית מרשימה.

שלבו ניואנסים של ישן וחדש

ישראלים רבים נוטים לחשוב שאזור הגינה צריך להיות מורכב אך ורק מרהיטים חדשים אך למעשה, הכל מתחיל בשילוב נכון של אקססוריז חדשים וישנים. לכן, שווה לשקול ולשלב שולחנות קפה עתיקים לצד מגוון של פריטים מודרניים ולבנות עולם עיצובי חדש. אם זאת, את תגלשו למחוזות האקלקטיות וחשוב שתשימו לב שהפריטים השונים מתכתבים אחד עם השני ברמת הצבעים.

תהיו יצירתיים בגזרת פינת הישיבה

משום שרהיטי הראטן עלולים להיראות מעט גנריים בגינה שלכם, שווה לבחון פינות ישיבה אשר מתבססות על שילוב של חומרים שונים. החל מכיסאות אלומיניום בטקסטורה מגניבה, דרך כורסא מתנפחת שניתן להציב גם בבריכה ועד למיטת שיזוף מעץ מלא – יש לכם לא מעט אפשרויות בחירה. אם שתחליטו להיות יצירתיים בגזרת פינות הישיבה, אתם תוכלו לעצב את הגינה שלכם בצורה שלא דומה לאף גינה אחרת.

בחרו את הצמחים שמתאימים לכם

בחירת הצמחייה הנכונה מהווה חלק אינטגרלי מכל עיצוב של גינה. חשוב לבחור את הפרחים שיעניקו את הצבע הנכון בכל עונה, כאלו אשר לא יאלצו אתכם להשקות אותם באופן תדיר ואשר ישמרו על הירוק של הגינה שלכם. במידה והגינה שלכם אינה גדולה במיוחד, ניתן לבחור אדניות מושקעות או אף לשקול בנייה של גינה וורטיקלית שתוסיף צבע בלי שתיאלצו להיפרד משטח קרקע כלשהו.

השקיעו זמן ביצירת פתרון הצללה מרשים

הצללה איכותית היא בגדר חובה בכל גינה ואפשרות אמיתית להתמודד עם האקלים הישראלי החם. אבל, חשוב לבחור את פתרון ההצללה שלא רק יספק צל של ממש אלא גם יעניק לגינה שלכם טוויסט עיצובי מרשים. לכן שווה לבדוק אופציות של פרגולות עץ ומתכת, לשקול שמשיה רומנטית או קירוי מתנפח. אם תצליחו לשלב בין הצרכים הפונקציונליים שלכם לבין החזון העיצובי הנבחר, תדעו שהגינה שלכם כמעט מוכנה.

לסיכום, ניתן לראות שבעזרת הקפדה על קורטוב של יצירתיות ובחירה באקססוריז הנכונים לכל אזור בגינה, ניתן להגיע לעיצוב ייחודי ומלא השראה.

Translate »